Konkurs – wspomnienie o nauczycielach

Jednym z celów obecnej kadencji Zarządu Stowarzyszenia, jest większe skupienie na profesorach, którzy nauczali w „Batorym”. Przy okazji 105-lecia, chcielibyśmy skorzystać z pamięci zbiorowej absolwentów. W związku z tym ogłaszamy mini-konkurs. Bardzo prosimy o przysyłanie do nas na adres mailowy Zjazdu 105-lecia (zjazd_105lecie@stowarzyszenie.batory.edu.plkrótkich (200-500 słów) wspomnień/anegdot o nauczycielach w terminie do 28 września 2023 rokuNajlepsze prace planujemy wydrukować w Głosie Batoraków. Życzymy lekkiego pióra i liczymy na dobrą frekwencję!

Niezależnie od konkursu, będziemy bardzo wdzięczni za przesyłanie do nas (kontakt@stowarzyszenie.batory.edu.pl) podobnych wspomnień lub po prostu informacji o nauczycielach z „Waszych czasów”. Będziemy je zbierać, żeby uzupełnić naszą bazę wiedzy o Szkole. Mamy też nadzieję, że część tych informacji okaże się użyteczna przy kolejnym wydaniu „Pochodem idziemy”. Jeżeli dysponujecie zdjęciami profesorów, to także prosimy o ich przesłanie.

Samych nauczycieli także serdecznie zachęcamy do przesyłania zdjęć własnych i zdjęć pokazujących ich Koleżanki i Kolegów oraz o przekazywanie nam informacji o latach pracy i przedmiotach nauczanych w „Batorym”. Muzeum szkolne zapowiedziało swoją obecność na Zjeździe i będzie zbierać pamiątki o nauczycielach i absolwentach, w tym także pomoce szkolne.

Zależy nam także na wspomnieniach stosunkowo nowych. Nawet jeżeli skończyłeś/-aś Szkołę niecałe trzy dekady temu, to Twoje wspomnienia też są wartościowe.

Pomóżcie nam, prześlijcie swoje wspomnienia o nauczycielach!