Pożegnanie Marka Rymuszko

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi

Marka Rymuszko, absolwenta z roku 1966.

Bardzo barwnej postaci w szkole, aktywnego w całym swoim życiu. 

Ukończył Wydział Prawa i Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarz, reportażysta, publicysta, pisarz, scenarzysta, nauczyciel akademicki. Dorobek Marka jest bardzo bogaty i różnorodny. Dziennikarz w redakcji „Prawo i życie”, autor reportaży „Ekspresu reporterów” wydawanych przez KAW, autor kilku książek, sztuki teatralnej, scenariuszy filmowych. W 1990 roku organizował magazyn „Nieznany Świat”, którego redaktorem naczelnym był przez cały czas, aż do dziś.

30 lipca o godzinie 13:00  w kościele Św. Karola Boromeusza odbędzie się nabożeństwo żałobne,; spocznie na Starych Powązkach. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: