Pożegnanie Juliusza Łukasiewicza

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 31 marca 2018 r.

zmarł w Kanadzie nasz Kolega

prof. Juliusz Łukasiewicz

absolwent Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie (matura 1937).

Aktywny członek Stowarzyszenia Wychowanków naszej Szkoły.

Wieloletni fundator nagrody dla najlepszego maturzysty-matematyka.

Jego pogoda ducha, chęć życia i nieustanne podróżowanie po świecie wydawały się być wieczne. Znakomicie wykształcony, władający kilkoma językami był Obywatelem Świata. Bardzo liczyliśmy, że przyjedzie jak zwykle spotkać się przy kawie, a w tym roku szczególnie czekaliśmy, że we wrześniu będzie honorowym Gościem na jubileuszu 100-lecia Szkoły. Jest nam niezmiernie smutno, że już nas nie będzie zarażał tym swoim optymizmem.

Żegnamy Cię Julku. Pozostaniesz w naszej pamięci jako najlepszy Przyjaciel i Kolega.

Przyjaciele ze Stowarzyszenia Wychowanków

 Liceum i Gimnazjum im. Stefana Batorego


Opublikowano

w

przez

Tagi: